SIKA היא קונצרן בינלאומי עתיר ידע וניסיון בענף הבניה והאיטום למעלה מ-100 שנים, מובילה בפיתוח וייצור של מוצרים, מערכות ומתן פתרונות ייחודיים בתחום האיטום, דבקים ומוצרי פוליאוריתן, גראוטים, אלמנטים וחומרים לחיזוק, שימור ושיקום מבנים, עצרי מים, צבעים, חומרי גמר וחיפויים ועוד מאות מוצרים המיוצרים בטכנולוגיות המתקדמות ביותר. פעילה בשמונת שווקי היעד הבאים:

איטום

פתרונות מערכות האיטום של SIKA מכסים את מגוון הטכנולוגיות המשמשות לאיטום מתחת ומעל הקרקע: מערכות ממברנות גמישות (יריעות פולימריות, יריעות ביטומן מתוקנות), ממברנות איטום נוזליות, מערכות איטום בחיבורים (עצרי מים, פרופילי גיבוי מתנפחים, סרטי איטום להדבקה), צמנטים לאיטום, מוספים לבטון, חומרי הזרקה לאיטום וגראוטים. המוצרים מתאימים ליישום "מהמרתף ועד הגג"- מרתפים למסחר ולמגורים, מנהרות, גשרים וסוגים שונים של מאגרי מים כגון מאגרים, אגני אגירה ומיכלי אגירה. מערכות איטום צריכות לעמוד בדרישות שהולכות ומחמירות בנוגע למהירות ולקלות היישום וכן לניהול העלויות הכולל. בחירת המערכת המתאימה לצרכים ולציפיות הלקוח הסופי, יחד עם בחירת קבלן איטום מומחה ומנוסה הם המפתח לקבלת מבנים עמידים ואטומים למים.

איטום והדבקה

סיקה מציעה מגוון רחב של חומרי איטום, סרטי הדבקה, קצף ספריי ודבקים אלסטיים, בעלי ביצועים גבוהים ועמידים למעטפת הבניין, הן לגימור פנים והן לבניית תשתית. יישומים אופייניים כוללים איטום של חיבורי תנועה בין אלמנטי חזית כדי להפוך מבנים לעמידים בפני מזג אוויר, הדבקה של רצפות עץ להפחתת רעש ואיטום חיבורים בחניות מטוסים. הביקוש הגובר בשוק זה ניזון מהמודעות הגוברת לחשיבותם של דבקים וחומרי איטום בעלי ביצועים גבוהים לעמידות הכללית וליעילות האנרגטית של מבנים, השימוש הגובר בחומרים שונים, הגדלת העיור והגידול במגמת הבניה של רבי קומות, והמשך החלפת מערכות ההידוק המכניות בדבקים לאור הוכחת הביצועים העדיפים.

שיקום

מגזר זה כולל פתרונות תיקון, חיזוק והגנה למבני בטון, כגון טיט תיקון, דייסים בעלי חוזק גבוה שאינם מתכווצים, דבקי עיגון, ציפויי הגנה, בקרת קורוזיה ומערכות חיזוק מבני. בשווקים מפותחים במיוחד מבנים רבים עומדים עשרות שנים ודורשים שיפוץ. סיקה מספקת טכנולוגיות לכל מחזור החיים של מבנים מסחריים וקונסטרוקציות תשתית, וכן תוכנות תכנון וחישוב למהנדסי מבנים ולמעצבים. מגמת העלייה הנוכחית בביקוש מיוחסת לגידול בהיקף של פרויקטים לשיקום תשתיות במגזר התחבורה וניהול המים והאנרגיה כגון הקמה ותחזוקה של חוות אנרגיית רוח.

צבעים וציפויים

פתרונות הריצוף של סיקה מבוססים על שרף סינטטי ומערכות צמנטיות למבני תעשייה ומסחר, כגון מפעלי ייצור תרופות ומזון, מבני ציבור, מתקני חינוך ובריאות, סיפוני חניה ומגורים פרטיים. כל פלח שוק כפוף לדרישות המיוחדות לו בנוגע לתכונות מכניות, תקנות בטיחות (למשל עמידות בהחלקה), ביצועים אנטי סטטיים, עמידות כימית או עמידות לאש. המגמות בשוק הריצוף מוכתבות על ידי החשיבות הגוברת של תקנות בטיחות ואיכות הסביבה, כמו גם דרישות טכניות מותאמות אישית. ההיקף הרב של פרויקטים לשינוי ולהסבת מבנים המאפיין את תקופתנו הגביר את החשיבות של פתרונות יעילים לשיפוץ מערכות ריצוף קיימות.

גגות

סיקה מספקת מגוון שלם של מערכות קירוי שטוחות חד-שכבתיות ובנויות, משולבות ממברנות גמישות וממברנות מנוזלות, בידוד תרמי ואביזרי קירוי שונים. בשנים האחרונות רכשה סיקה טכנולוגיות ממברנות יריעות ביטומניות בשווקים בהם שולטת טכנולוגיית הביטומן. היסטוריה של יותר מ-50 שנה מוכיחה שלפתרונות הקירוי של סיקה ביצועים יוצאי דופן: אמינים, ברי קיימא ועמידים לאורך זמן. הביקוש במגזר זה מונע מהצורך בפתרונות ידידותיים לסביבה ובחסכון באנרגיה כגון מערכות גג ירוק, גגות קרים וגגות סולאריים, המסייעים במקביל להפחתת פליטת CO2. בעוד מיזמי שיפוץ ממשיכים להיות משמעותיים יותר בשווקים בוגרים, השווקים המתעוררים נעים לעבר פתרונות קירוי איכותיים יותר בבניה חדשה.

מוספים לבטון

סיקה מפתחת ומשווקת מערך שלם של תערובות ותוספים לשימוש בייצור בטון, מלט וטיט. מוצרים אלה משפרים תכונות ספציפיות של בטון טרי או מוקשה כגון יכולת עבודה, אטימות למים, עמידות, יכולת נשיאת עומס וחוזק מוקדם וסופי. הביקוש לתערובות ותוספים נמצא כעת במגמת עלייה עקב דרישות הביצוע הגבוהות המחויבות בשימוש בבטון ובטיט, במיוחד באזורים עירוניים ובבניית תשתיות. יתרה מזאת, השימוש הגובר בחומרים חלופיים כגון אגרגטים מעובדים (חול) וחומרים חלופיים בעלי תכונות צמנטיות במלט, טיט, ולכן גם בבטון, מגביר את הביקוש לתערובות.

חומרי גמר לבניה

סיקה מספקת את אחד ממערכי הפתרונות המקיפים ביותר להנחת אריחים, דקורציה של חזיתות והגנה עליהן וכן גימור קירות פנים למבני מגורים ולמסחר. היצע המוצרים כולל דבקי אריחים ודיס אריחים, מערכות לאיטום תת-רצפתיות והפחתת רעש. תחום נוסף בו פועלת סיקה הם מוצרים לקירות חיצוניים ופנימיים, כגון מוצרי פילוס קירות, עיבוד גימור דקורטיבי ומערכות גימור לבידוד חיצוני (EIFS). השוק בו פועלת החברה הולך וגדל בעקבות מגמת העיור העולמית והצורך הגובר בשיפור הבית. בזכות הנוכחות האיתנה של סיקה בערוצי הפצה המתפתחים במהירות, מתן שירות לקבלנים מתחומים שונים ופורטפוליו מקיף של טכנולוגיות משלימות עבור מעטפת הבניין מהמרתף ועד הגג, נותנת החברה מענה לביקוש העולה לאיכות, נוחות, אסתטיקה ופתרונות ידידותיים לסביבה.

תעשייה

המוצרים של סיקה משמשים לתעשיית הרכב בקווי ההרכבה (הדבקה מבנית, זיגוג ישיר, מערכות אקוסטיות, מערכות חיזוק), ואף בשווקי החלפים לרכב (החלפת שמשות ברכב, תיקוני פחחות), כלי שיט, למינציה תעשייתית, אנרגיות מתחדשות (שמש ורוח), מכשירי חשמל ביתיים והנדסת חזיתות (זיגוג מבני, איטום יחידות זכוכית בידודית). סיקה היא מובילה טכנולוגית בחיבור אלסטי, דבקים מבניים, חומרי איטום, חיזוקים ויישומים אקוסטיים, ומשרתת את היצרנים התעשייתיים המובילים בעולם. לקוחות מסתמכים על הפתרונות של סיקה כדי לשפר את ביצועי המוצר ואת עמידותו, תוך אופטימיזציה של יעילות הייצור. לדוגמה, הפתרונות של סיקה נותנים מענה למגמות מפתח בעיצוב הרכב, תורמים ליכולת הייצור של רכבים קלים, חזקים, בטוחים, שקטים ויעילים יותר. בעוד חומרים מהירי עיבוד המותאמים לאוטומציה מייעלים את הפרודוקטיביות.

יצירת קשר

    דילוג לתוכן