איטום בריכות – עבודה למקצוענים בלבד

בין שלבי החפירה, הבניה והגימורים הסופיים לבין מילוי הבריכה במים, קיים שלב חשוב במיוחד הנועד הן להגן על תשתית הבריכה מפני נזקים מצטברים לאורך זמן באמצעות איטום הבריכה. מטרת האיטום היא מניעה של חדירת נוזלים בין חריצי הבריכה והתפוררות המבנה, מה שאומר פעולה פשוטה ויחסית זולה ביחס לעלות הכוללת של בניית הבריכה ותחזוקתה, אך עדיין, קיים ערך עצום לעבודת איטום איכותית ויסודית. תהליך העבודה מתבצע באמצעות איטום פנימי של מיכל הבריכה ביריעות אטומות.

בין סוגי הבריכות הנדרשות לאיטום:

  • מאגרי מי שתייה
  • מאגרים לאחסון חומצות וחומרים כימיים
  • בריכות שחייה
  • בריכות דיג
  • בריכות נוי אקולוגיות ועוד

האם קיימים הבדלים בשיטת האיטום בין סוגי הבריכות השונות?

איטום בריכות היא עבודה יסודית ומוקפדת המתבצעת באמצעות חומרים שונים בהתאם לבסיס הבריכה ולמטרותיה.

איטום מאגרי מי שתיה יתבצע בחומרים אקולוגיים שאינם רעילים ואינם מזהמים את מי השתייה בעוד שאיטום בריכות נוי או מאגרי אחסון חומצות ייאטמו בחומרים עמידים ובהתאם לחומרים אתם הם צפויים לבוא במגע ולאורך זמן. אופי הבריכה ומהותה יתבטא גם בבסיס הבריכה ובחומרי הייסוד שלה ועל כן ההתאמה תהיה פשוטה יותר, כאשר חומרי איטום לבריכות מפלדה ובטון יהיו שונים מאלו המיועדים לאיטום בריכות אבן.

כיצד הטמפרטורה של מי הבריכה משחקת תפקיד?

לצרכי בטיחות ואסתטיות יש להקפיד על הצמדת היריעות לדפנות הפנימיות של הבריכה ללא יצירת כיסי אוויר או חללים ריקים. ההחלטה בנוגע לסוג האיטום מבוססת על סוג הנוזל שמיועד למלא את הבריכה, אך לא רק. ישנה גם חשיבות גם לטמפרטורה הצפויה של מי הבריכה. בריכות שחיה מחוממות לצורך העניין, יזכו לחומרי איטום בריכות עמידים בטמפרטורות גבוהות יותר במטרה לספק את האיטום והבידוד הרצויים לאורך זמן.

מדוע חשוב להתאים את חומרי האיטום?

אי התאמה בין השניים עשוי להוביל לשינויים כימיים בחומרי המעטפת, להתפוררות ולחדירת מים שתגרום לנזקים מידיים וארוכי טווח.יריעות איטום בריכות נמדדות על פי איכות החומר והתאמתו למיכל ולחומרים כאמור, עובי החומר ומידת הקושיות שלו, הגמישות לצרכי מתיחה והצמדה באופן נקי ובסופו של דבר גם לאופן ביצוע העבודה חשיבות מכרעת. חשוב לתכנן מראש ולבצע חיתוך והתאמה של היריעות על פי קימורי הבריכה, פתחי הצנרת והניקוי ופתחים נוספים במיכל במטרה ליצור איטום מושלם ללא שטחים מתים שיכולים להביא לחדירת מים ונוזלים אחרים.

רשימת מוצרים לאיטום בריכות מבית Sika Israel

חברת סיקה העולמית, המובילה את שוק מוצרי הבניה בארץ ובעולם מספקת באמצעות חברת גילאר קו מוצרים ייעודי ל איטום בריכות הכולל מכשור, יריעות וחומרים מתקדמים.

להלן רשימת המוצרים:

● בדיקת מחשבון- מכונה להתזת בטון / טיח ביישום רטוב / יבש
● Sika Aliva 257- מכונה להתזת בטון / טיח ביישום רטוב / יבש
● סיקה לסטיק 8800- ממברנת אטימה על בסיס פוליאוריה טהורה
● סיקה אינג'קשן 107- פוליאוריטן חד רכיבי מתנפח לאיטום בהזרקה
● סיקה פרמקור 136DW- ציפוי אפוקסי לפלדה ובטון, למאגרי ומכלי מי שתיה
● סיקה איקומנט 520- צמנט PCC ייחודי, דו רכיבי ויישור והחלקת קירות לפני ביצוע ציפויים.
● Sika Aliva 257- מכונה להתזת בטון / טיח ביישום רטוב / יבש
● סיקדור 52- אפוקסי דו רכיבי לעיגון, מילוי והזרקה
● סיקה 1- תוסף אטימה לטיח אוטם ולבטון אטום
● פלסטוקריט N-מוסף אטימה לבטון.
● סיקה לטקס סופר- תוסף רב עוצמה על בסיס אקרילי ליצירת תערובות צמנטיות פולימריות בחוזק גבוה
● סיקה סיל 250 MIGRATING-חומר איטום חד רכיבי קריסטלי למריחה
● סיקה מונוסיל 107- תערובת צמנטית חד רכיבית לאיטום.

חברת גילאר מלווה את לקוחותיה בייעוץ מקצועי וליווי בבחירת חומרי האיטום והעבודה המעולים והמתאימים ביותר על פי צרכיהם. לקבלת ייעוץ מקצועי מלאו את הטופס ותענו בהקדם!